Україна може перейти на 4G, минаючи заблокований Міноборони 3G

Україна може перейти на самий сучасний стандарт мобільного зв’язку – 4G, минаючи стандарт зв’язку третього покоління, впровадження якого зараз блокується Міноборони, пише Коммерсант-Україна.

Держадміністрація зв’язку звернулася до галузевої асоціації Wireless Ukraine з проханням провести дослідження можливості впровадження в Україні зв’язку четвертого покоління (LTE; Long Term Evolution). В адміністрації нагадують, що найближчим часом провести тендер на видачу ліцензій третього покоління не вдасться, тому що він заблокований президентом Віктором Ющенком за зверненням Міноборони.

“Є дуже велика ймовірність, що до президентських виборів питання з 3G не буде вирішено, – розповів Комерсанту виконавчий директор Wireless Ukraine Олег Соболєв. – А оператори неодноразово заявляли, що в цьому випадку готові розглянути можливість впровадження LTE”. Зокрема, про таку можливість говорив президент компанії Київстар Ігоря Литовченка. За словами Соболєва, дослідження торкнеться в першу чергу вивчення частотних діапазонів, на яких можна впроваджувати LTE, і може бути завершено до кінця наступного року. Свою готовність брати участь у дослідженнях вже підтвердив один з постачальників устаткування Alcatel-Lucent.

Швидкість передачі даних в GPRS-мережах (2G), що використовуються в Україні, зазвичай становить до 56 Кбіт / сек., А в мережах EDGE (2,5 G) – 180 Кбіт / сек. Нові технології здатні забезпечити набагато більш швидкий зв’язок – технологія UMTS в мережах третього покоління (3G) дає швидкість до 3,6 Мбіт / сек. Швидкість передачі даних в мережах LTE – четвертого покоління (4G) – досягає 326,4 Мбіт / сек у вхідному каналі і 172,8 Мбіт / сек – у вихідному. Перші в світі комерційні мережі LTE повинні запустити в 2010 році, пише видання.

Однак прямий перехід з нинішнього зв’язку стандарту GSM на LTE вкрай складне. “LTE ще занадто сирий стандарт, призначених для користувача пристроїв під нього немає, і технологічно оператори поки не готові до впровадження цієї технології”, – зазначив начальник відділу по впровадженню проекту UMTS МТС-Україна Герман Смирнов. Крім того, на його думку, LTE, як і UMTS, зажадає частот. Він також нагадав, що в Європі під цю технологію використовують діапазон 2,6 ГГц. “Планом використання радіочастотного ресурсу передбачено використання цих частот для WiMAX і цифрового телебачення .- сказав член НКРЗ Володимир Олійник. – Зараз на цих частотах послуги цифрового телебачення надають компанії ММДС-Україна і Кейбл ТВ-Фінанси, і ніяких підстав для позбавлення ліцензій компаній немає” .