У першому кварталі МТС-Україна розширила межі міжнародного роумінгу

Оператор мобільного зв’язку МТС-Україна, протягом першого кварталу 2009 року розширив і уклав нові договори про надання послуг GSM роумінгу в 9-ти мережах, GPRS роумінгу в 7-ми мережах, CAMEL – в 5 мережах і 3G-роумінгу в 6 мережах роумінг -партнерів.

Протягом першого кварталу 2009 року новими партнерами МТС-Україна з роумінгу в стандарті GSM стали оператори Spice Nepal (Непал), Mobitel (Грузія), Cellcom (Ліберія), Telecom (острови Кука), Telecel (Болівія), B-Mobile (Папуа -Нова Гвінея), Nurtelecom (Республіка Киргизія), Comium (Гамбія) і Umniah (Йорданія).

МТС-Україна також розширила можливості роумінгу на основі CAMEL-протоколу для абонентів МТС Передоплата в мережах наступних операторів: Taiwan Mobile (Тайвань), Telenor (Сербія), Optimus (Португалія), АМС (Албанія) і K’cell (Казахстан). Абоненти МТС Передплата можуть користуватися можливістю прямого набору номера при здійсненні вихідних дзвінків у мережах майже 40-ка «CAMEL-операторів» партнерів МТС. При цьому, перебуваючи в мережах партнерів, абоненти можуть, як і раніше, використовувати спосіб набору «* 111 * [номер у міжнародному форматі] #».

Завдяки укладанню договорів з операторами Batelco (Бахрейн), Telia Soneira Mobile Networks (Швеція), CSL (Гонконг), Elisa (Естонія), Vodafone (Іспанія) і TACOM (Таджикистан), які працюють у стандарті 3G, контрактні абоненти МТС можуть користуватися послугою пакетної передачі даних на більш високих швидкостях. Так, швидкість передачі даних у мережі роумінг-партнера, що працює у стандарті 3G, може сягати 384 кбіт / сек, а з використанням технології HSDPA у мережі компанії-партнера швидкість передачі даних може досягати 3,6 Мбіт / сек.

Вже зараз абоненти МТС-Україна, що володіють відповідним обладнанням (телефон, модем, PCMCI-карта), що підтримує стандарти і технології третього покоління: UMTS (W-CDMA, HSDPA) можуть отримати доступ до високошвидкісної передачі даних, використовуючи можливості 3G-роумінгу в 34-х мережах роумінг-партнерів у різних країнах світу.

Крім того, користування послугами пакетної передачі даних (GPRS, BlackBerry, WAP-та WEB-сервіси) стало можливим у мережах операторів TACOM (Таджикистан), Network (Норвегія), Vodafone Essar Kerala (Індія), Telia Soneira Mobile Networks (Швеція), Vodafone Essar (Індія), Vodafone Eassar Maharasthra (Індія) і Mobilink (Пакистан). Загальна кількість країн, в яких доступний GPRS-роумінг, досягло 117.

На даний момент абоненти МТС-Україна можуть користуватися послугами міжнародного роумінгу на п’яти континентах, у мережах сотень операторів-партнерів МТС по міжнародному роумінгу.