Національний дата-роумінг в 3G мережі стає доступним більшості абонентів Beeline

Beeline досяг домовленостей з «Укртелекомом» про розширення доступу для своїх абонентів до послуги передачі даних за технологією 3G у національному роумінгу мережі Utel.

ЗАТ «Українські радіосистеми» (ТМ Beeline) повідомляє про підписання договору з ВАТ «Укртелеком» про надання телекомунікаційних послуг між компаніями в 2009-2010 році. Одним з результатів досягнутих домовленостей стало розширення доступу до послуги передачі даних за технологією 3G у національному роумінгу мережі Utel для існуючих абонентів передплачених тарифних планів Beeline. Таким чином, вже з січня 2010 року, абоненти Beeline, яким необхідний доступ до бездротової широкосмугової передачі даних, зможуть скористатися цією послугою без заміни sim-картки або оформлення окремого договору абонентам не знадобиться.

Національний двосторонній роумінг між мережами Beeline та Utel було відкрито ще в грудні 2007 року, проте до сьогоднішнього дня можливість широкосмугової передачі даних для абонентів Beeline надавалася в рамках спеціального тарифного плану, випущеного обмеженим тиражем, що могло лише частково задовольнити потреби клієнтів.

Із січня 2010 року доступ до послуги передачі даних у мережі 3G Utel буде розширений на ряд існуючих предоплатних тарифних планів Beeline з подальшим охопленням більшості комерційних пропозицій. Послуга національного дата-роумінгу в зоні дії Utel буде надаватися при виборі абонентом відповідної мережі за допомогою меню мобільного телефону, при цьому абонентам знадобиться тільки термінал з підтримкою стандарту 3G, підключений до одного з тарифних планів Beeline.

Національний роумінг дозволяє абонентам Beeline здійснювати мобільну широкосмугову передачу даних зі швидкістю 3,6 Мбіт / сек в зоні дії мережі Utel. Абонентам 3G «Укртелеком» у мережі Beeline доступні всі сучасні послуги мобільного зв’язку: передача голосу, даних, факсимільних та SMS-повідомлень, а також послуги швидкісної передачі даних на базі EDGE / GPRS.

Коментуючи цю подію, генеральний директор Beeline Олександр Барінов сказав: «Ми зацікавлені в швидкому впровадженні сучасних технологій широкосмугового мобільного доступу в Україні і надання цих послуг нашим абонентам. Однак розвиток технологій бездротової передачі даних для масового ринку стримується через невизначеність з умовами тендеру на зв’язок 3G і конверсії радіочастотного ресурсу. Наше взаємовигідне співробітництво з Utel дасть можливість всім абонентам Beeline, яким необхідний широкосмуговий доступ в Інтернет, вже найближчим часом користуватися ним в національному роумінгу. Крім того, ми уважно стежимо за розвитком новітніх технологій, таких як LTE і WiMax, щоб задовольнити будь-які потреби абонентів в мобільному і фіксованому доступ до цифрових послуг нині і в майбутньому ».

Тарифи на послуги широкосмугової передачі даних в національному роумінгу будуть опубліковані безпосередньо перед комерційним запуском, при цьому ціни будуть конкурентноздатними навіть на тлі пропозицій на мобільний GPRS / EDGE.

Одночасно Beeline продовжить розвиток послуг високошвидкісної передачі даних з використанням технології FTTB оптичні, яке на сьогодні проведено до 840 тисячам домогосподарств в Україні.