Beeline збудував в Україні найбільшу локальну мережу передачі даних

Єдиний оператор зв’язку Beeline (ЗАТ «УРС» і ТОВ «Голден Телеком») провів оптоволоконну мережу передачі даних в 840 тисяч домогосподарств в Україні. Поряд з перевагами високошвидкісного Інтернету (на швидкості до 1 Гб / сек), Beeline надає в рамках послуги можливість безкоштовного обміну трафіком між підключеними до мережі комп’ютерами.

Проект «Beeline Інтернет Будинку» (високошвидкісний Інтернет за технологією FTTB) стартував у вересні 2008 року з оптоволоконною мережею, підведених до 420 тисячам домогосподарств (квартирних приміщень). За 9 місяців розвитку проекту територія доступності послуги була збільшена у два рази, до 840 тисяч домогосподарств, для чого в житлових будинках у 9 містах було встановлено понад 10 тисяч вузлів з’єднання, і прокладено близько 2 тисяч кілометрів волоконно-оптичного кабелю.

Таким чином, Beeline збудував найбільшу в Україні локальну мережу передачі даних з виходом в Інтернет зі швидкісного оптоволоконого з’єднанню, зі швидкістю до 1 гігабіт на секунду. Зросла також і кількість абонентів послуги: з 24 тисяч у жовтні-грудні 2008 року до понад 40 тисяч в січні-березні 2009 року.

Локальна високошвидкісна мережа передачі даних не тільки забезпечує користувачам вихід в Інтернет, але й дозволяє безкоштовно обмінюватися трафіком між приєднаними домогосподарств.

Використовувана Beeline технологія FTTB (оптика в кожен дім) дозволяє здійснювати підключення за допомогою оптоволоконного кабелю, який не залежить від телефонної лінії, не створює перешкод у роботі електроприладів, і не вимагає придбання модемів або іншого устаткування.

З’єднання здійснюється через мережеву карту, яка при необхідності надається абонентам безкоштовно. При цьому швидкодію мережевої карти в сотні разів вище швидкості модемного з’єднання. Кожному абоненту надається власний IP-адреса, що дозволяє пов’язувати в єдину групу комп’ютери, що перебувають у різних квартирах або різних містах, для активного обміну інформацією, швидкої та безпечної передачі відео, звуку або файлів від одного комп’ютера до іншого, організації колективних мережевих ігор, і ін

Локальна опто-волоконна мережа Beeline побудована в 9 містах України: Львові, Житомирі, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Дніпропетровську, Києві, Броварах і Вишневому. У всіх містах, де діє послуга, в рамках локальної мережі обмін трафіком здійснюється безкоштовно.

Коментуючи успіхи, директор з розвитку проекту FTTB Beeline Віктор Грибан сказав: «Найкращий результат при іcпользованіі домашнього комп’ютера можна отримати, якщо він включений в загальну мережу. Це дає можливість формувати загальні бази даних, спільно використовувати периферійні пристрої та мережеве обладнання, організовувати колективні онлайн-турніри між жителями різних міст та багато іншого в залежності від потреби абонентів. В цілому наш проект побудови “домашньої мережі” національного масштабу – унікальний приклад, який демонструє найширші можливості рішень Beeline ».

Beeline в Україні має одну з найпотужніших транспортних оптоволоконних мереж загальною довжиною понад 15 тис. км. Наявність власної магістралі дозволяє компанії забезпечувати високу швидкість локального (міжміського) трафіку для абонентів і пропонувати доступні тарифи.

Компанія надає по власних каналах послуги мобільного та фіксованого телефонії, широкополосного передачі даних за технологією GPRS / EDGE, wifi і wimax, фіксованого доступу в Інтернет за технологією FTTB і ADSL, послуги цифрового телебачення.